دانستنی

استفاده از آجر قزاقی برای آجر نما

روش تولید آجر قزاقی سنتی

آجر قزاقی به روش های سنتی و دست ساز تولید می گردد به این روش است که، ابتدا خاک مورد نیاز که قالبا هم خاک رس سرند شده، همرا با خاک ‌های شیل و نسوز می باشد تهیه شده، و بعد از آن از خاک گل تولید می گردد و درون قالب های چوبی قرار می گیرد ، بعد از خشک شدن خشت ها آجر قزاقی در کوره مستقر می گردد، در اصل زمان دهی به پخت آجر قزاقی رنگ آجر را مشخص می کند.

رنگ های متنوع آجر قزاقی

به دلیل متنوع بودن رنگ در خاک‌ های نسوز و استفاده از نوع نسوز آن جلوه و زیبایی خاصی را بر خوردار بوده که به نوعی این محصول جهت استفاده از نماهای داخلی جلوه نابی دارد. آجر دستی سنتی آجر قزاقی است که به شیوه آجر نمای اجر قزاقی به طور کامل سنتی تولید می شود. انسان از سالیان پیش همانگونه آجر تولید می کرده که امروزه در حال حاضر آجر قزاقی را تولید می کند. اما امروزه آجر قزاقی در نمای ساختمان های مدرن و جدید کاربرد بسیاری دارند. این آجرهای سنتی کاملا به صورت دستی و در رنگ های خاکی، زرد، پوست پیازی، قرمز اخرائی، آتشی و حنایی ساخته می شود.

ضخامت و ابعاد آجر قزاقی

متداول ترين آجر دستی سنتی آجر قزاقی است كه بصورت توپر و به شكل مكعب مستعطيل توليد می شود معمول ترين اندازه اجر قزاقی ۵/۵*۲۰ و در ضخامت های ۱۰ و ۵/۵ و ۳/۵ سانتيمتر و نوع ديگر آن آجر ختايی مربعی شكل ۲۰*۲۰ با ضخامت ۴/۵ سانتيمتر می باشد.

ویژگی آجر قزاقی در بنای ساختمان

از ویژگی های آجر قزاقی بازار معماری و مهندسی شامل شورده نزدن، نداشتن آلونک، رنگ با ثابت و مقاوم بودن در برابر یخبندان و آب است. اگر چه استفاده از آجر در طراحی های داخلی گران تر و هزینه برتر از مصالح جانبی دیگر است اما مزایایی نیز به دنبال دارد چون:

مراقبت آسان از آجر قزاقی بدون نیاز به تمیز کردن، رنگ زدن، پر کردن آجر.
عایق مناسب سرمایشی و گرمایشی است و کاهش هزینه ‌هایی ناشی از سرمایش و گرمایش را به دنبال دارد.
آجر قیمت مناسبی برای بیمه کردن دارد. خانه ‌هایی که در ساخت آن‌ها از آجر قزاقی استفاده شده نرخ بیمه ای پایین تری را نسبت به بقیه مصالح می ‌پردازند.
خانه‌ هایی که دارای آجر قزاقی هستند٬ ارزش بالای فروش مجدد دارند. خانه های آجری حداقل ۶% بیش از خانه های دیگر ارزش گذاری می شود.

اجر قزاقی یکی از پر مصرف ترین نوع آجر محسوب می شود و بر اساس نوع مواد ، روش تولید نیز متفاوت است . آجر قزاقی یکی از محصولات تولیدی شرکت آجر ساحل است که در کنار انواع متنوعی از آجر مانند آجر نما ، آجر نسوز ، آجر بهمنی ، آجر ممتاز ، آجر سه گل ، آجر ۱۰ سوراخ ، آجر لفتون ، آجر قالب کوچیک ۵ ، آجر دوقلو ، آجر تونلی با بالاترین کیفیت تولید می شود . آجر ساحل ۱ اصفهان با استاندارد های بروز دنیا و دستگاه های اتوماتیک انواع زیادی از آجر ، آجر نما ، آجر سفال اصفهان و دیگر انواع آجر را در ابعاد و شكل ظاهری متنوع وارد بازار می نماید.


برچسب‌ها: آجر اتوماتیک , ، آجر تونلی , آجر سفال اصفهان , آجر 5/5 ممتاز , آجر 10 سوراخ، , آجر , آجر نما , آجر قزاقی , آجر بهمنی ,
+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 14:59  توسط مهتاب  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]